Mesaj gönder
Evde >
Haberler
> Şirket Haberleri Bir motorun başlangıç akımı ve nominal akımı ile motor yumuşak starter üreticisi Axwell ile sizin aranızdaki ilişki nedir?

Bir motorun başlangıç akımı ve nominal akımı ile motor yumuşak starter üreticisi Axwell ile sizin aranızdaki ilişki nedir?

2024-05-31

Son şirket haberleri Bir motorun başlangıç akımı ve nominal akımı ile motor yumuşak starter üreticisi Axwell ile sizin aranızdaki ilişki nedir?Yumuşak starter seçerken genellikle motorun nominal akımı ve başlangıç akımı hakkında duymuşsunuzdur.Seninle öğreneceğim..
İsimlendirilmiş akım, bir elektrik cihazının isimlendirilmiş voltaj ve isimlendirilmiş güçte çalıştığı akımı ifade eder.Aynı zamanda, elektrikli ekipmanların nominal çevresel koşullarda uzun süre sürekli çalışabildiği akım olarak da tanımlanabilir (okyanus sıcaklığı)., güneş ışığı, yükseklik, kurulum koşulları vb.) normal elektrik çalışması sırasında akım, nominal akımını geçmemelidir.
Başlatma akımı, elektrikli ekipmanların çalıştırma başlangıcındaki itme akımını ifade eder.Bu, motorun veya endüktif yükün enerjikleştirildiği andan itibaren kısa bir süre boyunca sabit çalışmaya kadar akımdaki değişimdir.. Bu akım genellikle nominal akımın 4-7 katıdır. Yumuşak bir başlangıç kullandıktan sonra, başlangıç akımı genellikle nominal akımın 2-3 katıdır ve bu da 2.5 kat olarak tahmin edilebilir.
Yumuşak başlangıç sadece motorun tüm başlangıç işlemine yardımcı olur, motorun başlangıç akımını azaltır ve yüksek güçli motorun başlangıcı sırasında güç şebekesine olan etkiyi hafifletir.
Axwell motorunun yumuşak başlangıcı, statöre bağlı olan, voltaj düzenleyicileri olarak üç fazlı paralel karşı tiristörler kullanır.üç fazlı tam kontrollü köprü düzleyici devresine benzer, motoru çalıştırmak için yumuşak bir başlangıç kullanır. Tiristörün çıkış voltajı kademeli olarak artar ve tiristor tamamen iletken olana kadar motor kademeli olarak hızlanır.Motor nominal voltajın mekanik özellikleri üzerinde çalışır, pürüzsüz başlangıç elde etmek, başlangıç akımını azaltmak ve başlangıç sırasında aşırı akım çıkışını önlemek. Motor nominal hızına ulaştığında, başlangıç işlemi tamamlanır,ve yumuşak başlangıç otomatik olarak motorun normal çalışması için nominal voltaj sağlamak için bir bypass ile tamamlanmış tiristor değiştirir, tiristorun termal kaybını azaltır, yumuşak starterin kullanım ömrünü uzatır, çalışma verimliliğini artırır ve elektrik şebekesinde harmonik kirliliği önler.Yumuşak başlangıç ayrıca yumuşak durma fonksiyonu sağlar, bu da yumuşak başlangıç sürecinin tam tersi. Voltaj yavaş yavaş azalır ve hız yavaş yavaş sıfıra düşer, serbest parkın neden olduğu tork etkisinden kaçınır.