Mesaj gönder
Evde >
Haberler
> Şirket Haberleri Yüksek voltajlı katı durumlu yumuşak başlangıç dolabının vakum devre kesicisi fonksiyonunu nasıl test edilir?

Yüksek voltajlı katı durumlu yumuşak başlangıç dolabının vakum devre kesicisi fonksiyonunu nasıl test edilir?

2024-05-31

Son şirket haberleri Yüksek voltajlı katı durumlu yumuşak başlangıç dolabının vakum devre kesicisi fonksiyonunu nasıl test edilir?

Bazı yüksek voltajlı katı durumlu yumuşak başlangıç dolapları, yüksek voltajlı katı durumlu yumuşak başlangıç dolaplarının önemli birincil bileşenleri olan vakum kontaktörleri veya vakum devre kesicileri kullanır.
Vakumlu devre kesiciler yeterli kırma kapasitesine sahiptir.
Devre kesicisi devreyi keserken, devreyi güvenilir bir şekilde kesmek ve yeterli termal ve dinamik istikrarı sağlamak için güçlü bir yay söndürme yeteneğine sahip olmalıdır.
Bu yüzden ilk kurulduğunda elle çalıştırılan bir devre kesici işlevselliğini nasıl test etmeliyiz? Yumuşak başlangıç üreticisi Axwell bugün sizinle öğrenecektir.
1、 Enerji depolama cihazında enerji depolamak için enerji depolama kolu kullanın ve enerji depolama durumu göstergesini kontrol edin.
2、 Çaprazı birkaç kez elle aç ve kapat ve konum göstergesini kontrol et.
3、 El arabası kolu ile el arabası devre kesiciyi çalışma pozisyonuna ve yalıtım pozisyonuna taşıyın. Vakum devre kesici ve anahtar aracının arasındaki mekanik kilitlemeyi kontrol edin.ve konum göstergesini kontrol edin.
4Kontrol ve işletim cihazlarının elektrik fonksiyonunu kontrol edin ve yardımcı güç kaynağını kullanın.
5、 Açma ve kapanma işlemlerini gerçekleştirmek için bobini çalıştırın ve fonksiyonunu/kilitlenmesini kontrol edin.
6、 Devre kesiciyi sallayın ve çıkarın. Aynı zamanda, pozisyon göstergelerini, kilitleri ve devre kesiciyle ilgili diğer cihazları kontrol edin.